Serüvenim şöyle başladı;

20 yıllık özel sektördeki yöneticilik hayatımdan sonra artık kendim için bir şeyler yapma zamanımın geldiğini düşünerek bir hobi edinmek istedim. Amacım sadece boş vakitlerimde keyif alacağım bir uğraş edinmekken, düşündüğüm şeylerin taslaklarını hazırlayıp, ürün olarak ortaya çıkarıp, hayata geçirmekten inanılmaz keyif aldığımı gördüm.

Önce evim için ihtiyaç duyduğum aksesuarları yaparak başladım sonra yakınlarımın ihtiyaçları doğrultusunda aksesuarlar hazırlayıp hediye ettim ama bu bir yere kadar tabi ki 🙂  hala devam edip üretmek istiyordum.

O zaman dedim ki; yaptığım ürünleri diğer insanlarla da paylaşmalıyım bu beni gerçekten çok mutlu edecek.

Handcraft Projects’ in hayata geçiş hikayesi böylece başlamış oldu.

Nasıl gürültüden, kalabalık şehirlerden sıkıldık aslında fabrikasyon hep aynı şeylerin üretilmesinden ve bu ürünleri kullanmaktan da sıkıldık. Özgün ve ruhu olan aksesuarları kullanmak yaşam alanlarımızda bizi mutlu edecek en önemli unsurlardan biridir. 

Örneğin neden sahaftan aldığımız kitapları okumak daha çok heyecanlandırır bizleri çünkü aldığımız o kitabın bir hikayesi yani yaşanmışlığı vardır, el emeği ile üretilen ürünler içinde aynı şey geçerli, her ürünün kendine has bir hikayesi vardır. Zanaatkar ürüne dokunuşları ile ruh katar ve ruhu olan her şey insana iyi gelir.

Emek ve sevgi birleşince ortaya güzel şeylerin çıkması kaçınılmaz olur bence!

Tüm samimiyetimle son olarak şunu söylemek istiyorum;

Ürünlerimin hepsini kendim kullanacakmış gibi özenle hazırlıyorum çünkü gerçekten emek verdiğim, severek ve mutlulukla yaptığım ürünlerimin yeni sahiplerine ulaşmasının ardından o kişileri de mutlu etmesini istiyorum.

Sevgiler